Týden zábavy na Zárubovce - zážitkový start nového školního roku

V rámci dílčího projektu „Touláme se se školou“ financovaném MV ČR a MČ Prahy 12 („Integrace cizinců MČ Praha 12 – rok 2020“) jsme školní rok odstartovali již v pondělí 31. srpna odpolednem plným her a zábavy. První školní den byl zpestřen zajímavou interaktivní návštěvou Galerie ocelových figurín. Díky unikátní výstavě vytvořené pouze ruční prací z kovového šrotu jsme se svezli luxusními automobily, potřásli si rukou například s Michaelem Jacksonem a „zapózovali“ s celou řadou hrdinů – Avangers, Mickey Mousem, Mimoni, Shrekem a jeho rodinou, Pinocchiem apod. Nechyběly postavy fenoménu Star Wars nebo Transformers a mnoho dalšího. Největší oblibu u našich dětí ovšem získal (kupodivu) starý Fiat. Velké poděkování patří Nikolasi Domikovi, který přirozeně a „rodičovsky“ pomáhal našim nejmenším – prvňáčkům, stejnou neobyčejnou starost projevil i o seniory v MHD. Stal se tak pro ostatní spolužáky dobrým příkladem, že „parťákem“ může být i „sedmák“ s „prvňákem“.

Čtenářský workshop „Učíme se příběhem“ vzbudil zájem zejména u nejmenších „nečtenářů“ – žáci pracovali se známým příběhem Ferdy Mravence. Se staršími jsme využili mj. čtenářské kostky a další příhodné literární texty.

Zábavný týden byl zakončen návštěvou Muzea LEGA, kde každý obdivoval celou řadu postav, modelů (Národní muzeum, Národní divadlo, Karlův most, Prašnou bránu a mnoho jiných českých i světových pamětihodností). Prohlídku zpestřila „Hra o experta LEGO muzea“, kdy děti hledaly odpovědi na otázky ukryté mezi jednotlivými vystavenými exponáty.

Všechny aktivity se těšily velkému zájmu napříč všemi ročníky. Doufáme, že situace dovolí uskutečnit další plánované aktivity, protože nadšení a elán nás určitě neopouští!

Mgr. Lucie Strejčková, PaedDr. Dagmar Hůlová a všichni zúčastnění

Obrázek figurín